SAKALA FORTUNA - Una, Õunake (emane/female)

Isa/father: Est JCH, Est CH, Lva CH BROWNBLOOD MSK AMADEY-DEFENDER (cystinuria vaba/free, süda terve/heart healthy, silmad terved/eyes healthy, düsplaasia/dysplasia A/0) 

Ema/mother: Est JCH, Est CH SAKALA BEATRICE  (cystinuria vaba/free, süda terve/heart healthy, düsplaasia/dysplasia AB/00)

Una on alles pisike tibu, viimase pesakonna ainuke tüdruk, kes jääb meile. Sündinud 09.02.2021. / Una is still very small puppygirl who stay to us of our last litter. D.o.b. 09.02.2021

Est JCH SAKALA EVITA - Tita, (emane newfoundlandi koer/female)

Isa/father: EST CH, LV CH Catch All Eyes And Hearts Tender Ebony (cystinuria vaba/free, süda terve/heart healthy)

Ema/mother: EST JCH, EST CH Sakala Beatrice (cystinuria vaba/free, süda terve/heart healthy, düsplaasia AB/00)

Evita jäi meile meie viimasest E-pesakonnast, sünniaeg 05.04.2019. Ka tema on meie vanima njuufa, vahva vanaema Nessi järeltulija,  ning temas elab edasi lausa kolme meie njuufa veri. Tita on meie Nuki ja Triksu tütar ning Nessi tütretütar. Nii välimuselt kui iseloomult on Tita väga läinud oma isa Nukisse, ta on hästi iseseisev ning väga liikuv ja elurõõmus, just nagu tema isagi :) / Evita stay to us of our last , E-litter, she born 05.04.2019. She is too successor of our oldest newfie Nessi and he carry even 3 of our newfies blood-she is daughter of our Nuki and Triksu and granddaughter of our Nessi. By temperament and exterieur is Evita very by own father Nuki. She is very independent and joyful, moves very well and she love very much move and play-same as father Nuki :) 

Tütar ja isa, Tita ja Nuki kõrvuti jalutamas / Daughter and father, Tita and Nuki walking

Est JCH, Est CH SAKALA DESIREE - Tessa (emane newfoundlandi koer/female)

foto autor: Sirpa Palo

Isa: My Black Beauty Aragon Melanite (düsplaasia CC/00)

Ema: Sakala Beatrice (EST JCH, düsplaasia AB/00, cystinuria vaba)

Tessa sündis 16. jaanuar 2017, ta on meie noorim newfoundlandi koer, ta on Triksu tütar ja Nessi tütretütar. Tessa on veel väga noor, väga mänguhimuline tegelane. Midagi temas on ka väga vanaema Nessi moodi, just need pisikesed tumedad kavalad silmad :) Seepärast on tema teine kodune hüüdnimi ka Nööp ja Nööbik. Tessa on juba päris hästi esinenud ka näitustel olles saavutanud 3 juuniorserti, olnud 4 korda Tõu Parim juunior, 2 korda ka parim emane 1, 1 kord parim emane 2, 3 korda parim emane 3 ja 2 korda Tõu Parim ning olnud ka rühmavõistlusel 2 korda 4. kohal.Tessa on Est Jun CH ja Est CH! Tessa ei ole kasvult väga suur kuid siiski emme Triksust pisut suurem juba. Tema trump näitustel on olnud kehaehituse väga head proportsioonid ning kaunis vaba liikumine. Tessa on ka väga uudishimulik ja julge (vahest ehk liigagi) kuid samas ei ole ta üldse häälekas, üle poole aasta me ei kuulnud tema suust üldse haukumistki (selles osas on ta emme täielik vastand) alles sügisel hakkasid mingid põksud tulema :) Tessa armastab meie peres kõiki väga väga ja on tõeline liibukas, ainult süga ja paita siis on kõik happy. Ka võõrastele inimestele astub ta ikka kohe ligi ja nurub paitamist :)

Tessa on cystinuria vaba (DNA Laboklin)

Sugupuu: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=244454 ja https://www.newfoundlanddog-database.net/de/hund/0000418420/Sakala-Desiree

Father: My Black Beauty Aragon Melanite (dysplasia CC/00)

Mother: Sakala Beatrice (EST JCH, EST CH, dysplasia AB/00, cystinuria free)

Tessa born 16. january 2017, she is our youngest newfoundland, she is Triksu-s daughter and Nessi-s granddaughter. Tessa is very young very playful and happy young person. Something in Tessa is also very by grandmother Nessi, exactly those little dark smart eyes :) We call Tessa also by this "Nööp-Button". Tessa is quiet a good showed self on shows, winning 3 junior CAC, have been 4 times BOB junior, 2 times Best female 1, 1 time best female 2, 3 times Best Female 2 and 2 times BOB and 2 times in 2nd Group BIS on 4th place. Tessa isnt quiet a big female but now at the age of 1 yrs she is bigger that mom Triksu. Tessa-s trumps on shows are very good proprtions of body and beautiful free movement. Tessa is also very curious and brave (sometimes even too much) but same time she isnt voiced, more than half yrs we not listen Tessa-s barking (by this is she true opposite of mom Triksu :) Tessa loves very much our whole family.

Tessa is cystinuria free (DNA Laboklin)

Pedigree: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=244454 and https://www.newfoundlanddog-database.net/de/hund/0000418420/Sakala-Desiree

Est JCH, Est CH SAKALA BEATRICE - Triksu (emane newfoundlandi koer/female)

Isa: Duty Free Of Apachees Home (Est JCH, Lv JCH, Lt JCH, Balt JCH, Est CH, Lv CH, Lt CH, Balt CH, cystinuria vaba, düsplaasia AB/00, süda terve)

Ema: Plushevaya Panda Svetskaya Lvitsa (Est JCH, Est CH, Lv CH, Est Vet CH, kinnitamisel Lv Vet CH, Lt Vet CH, Balt Vet CH, cystinuria vaba, düsplaasia AC/00, süda terve)

Triksu sündis 26. juuli 2013 ning ta on meie Nessi tütar, Triksul on olnud ka 1 pesakond kutsikaid, kust jäi kodukennelisse ainuke tüdruk Desiree ehk Tessa. Triksu on oma iseloomult väga väga aktiivne newfoundlandi koer kes haugub ka rohkem kui njuufad seda tavaliselt teevad (titena kutsusime teda lausa Lärmikuks kodus :)), samas iseloomult on ta sõbralik ja väga uudishimulik ning samas ka hästi julge. Selle julguse ja vahetuse pärast oli Triksuga väga hea näitustel käia samas ei ole me seal väga palju temaga käinud. Triksu pea oli nooremana lihtsalt veidi vanemat tüüpi ning seepärast ootasime et vaatame kuidas ta pisut vanemas eas areneb ja Triksu ongi olnud hästi aeglase arenguga njuufa hetkel on tema pea täiesti kena, tunduvalt parem kui juuniorieas oli. Suuruselt on Triksu väike emane njuufa. Ta ongi meie njuufadest kõige väiksem. Triksu on olnud näitustel 2 korda Tõu parim juunior, 1 korda vastassugupoole parim juunior, saanud 3 juuniorserti, 1 serdi, sulgenud Est JCH ja Est CH, olnud ka 1 kord parim emane 4, 1 kord parim emane 3, 2 korda parim emane 2, 1 kord parim emane 1 ja 1 kord Tõu parim. Triksu trumpideks näitustel on ka olnud väga head proportsioonid ning väga hea liikumine.

Triksu on cystinuria vaba, süda terve, düsplaasia AB/00

Sugupuu: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=176978 ja https://www.newfoundlanddog-database.net/de/hund/0000367729/Sakala-Beatrice

Father: Duty Free Of Apachees Home (Est JCH, Lv JCH, Lt JCH, Balt JCH, Est CH, Lv CH, Lt CH, Balt CH, cystinuria free, dysplasia AB/00, heart clear)

Mother: Plushevaya Panda Svetskaya Lvitsa (Est JCH, Est CH, Lv CH, Est Vet CH, kinnitamisel Lv Vet CH, Lt Vet CH, Balt Vet CH, cystinuria free, dysplasia AC/00, heart clear)

Triksu born 26. july 2013 and she is our Nessi-s daughter, Triksu has 1 litter of where we stay self this only one girl Desiree aka Tessa. Triksu is very very active newfoundland who also bark more than normally news do it (as she was little pup we called Triksu also Lärmik-Noisy :)), same time by character is she friendly and very curious and brave. By this was very good visit with Triksu dogshows, but we not showed Triksu there so much. Triksu head just was on young age a littlebit old type and we just wait how she develops older age and Triksu was with very slow develop newfie. Now Triksu-s head is much more better than in juniorage. By size is Triksu little newfie, she is the littlest of our newfies. Triksu was on shows 2 times BOB junior, 1 time BOS junior, won 3 junior CAC, 1 CAC, close Est JCH and Est CH, also was 1 time Best female 4, 1 time best female 3, 2 times Best female 2, 1 time Best female 1 and 1 time BOB. Triksu-s trumps on shows are very good proportions of body and very good movement.

Triksu is cystinuria free, heart clear, dysplasia AB/00

Pedigree: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=176978

Est CH, Lva CH CATCH ALL EYES AND HEARTS TENDER EBONY - Nuki (isane newfoundlandi koer/male)

Isa: Moonlight Over The Ocean Tender Ebony (Ro JCH, Eur Winner 2012, cystinuria vaba, düsplaasia B/1)

Ema: Fekete Panda Life Goes On Tender Ebony (Ro JCH, Ro Club JCH, Bg CH, Md CH, Ro CH, Ro Club CH, INT CH, cystinuria vaba, süda terve, düsplaasia A/0)

Nuki sündis 01.03.2012 ja tuli meie perre Rumeeniast Tender Ebony kennelist kevadel 2012, see oli meile raske kevad kus üksteise järel lahkusid meie 2 koera...Rex ja Bambi ning kuigi meil alguses polnud üldse uue koera võtu plaani siis juhtus nii et meie vaene Nessi kes oli kogu oma elu elanud karjas teiste koertega oli ühtäkki jäänud päris üksi, hakkas oma kadunud kaaslasi nii kohutavalt leinama ning ei osanud ühtäkki oma eluga enam midagi peale hakata.. kui Nessi keeldus juba 2 päeva söömast siis oli meile selge et tuleb uus kutsikas tuua ei jää midagi muud üle ning saatuse kokkulangemisena oli samal ajal Austrias Euroopa Võitja näitus kuhu ka tuttavaid minemas oli ning Nuki kasvataja saatis sealt näituselt Balti riikide poole teele Nuki ja tema õe. Nuki õde tuli Lätti ning tema omanik Sintija kes muidu kasvatab keskaasia lambakoeri ning oligi sellel näitusel edukalt osalemas tõi mulle ära ka Nuki, käisin tal Riias järel. See oli unustamatu kogemus kui varavalges poole kuue ajal jõudsime Nukiga koduõuele (tagasitee venis meil ajaliselt päris pikaks kuna jäime äikesetormi kätte) ning kui Nessi nägi seda pisikest kutsikat murule maha pandavat milline rõõmuhõise või huilgamine ta suust tuli.. pole kunagi varem ega hiljem sellist häält Nessilt kuulnud, igatahes klappisid Nessi ja Nuki esimesest hetkest väga hästi ning Nessi võttis hetkega endale need kasuemme kohustused, kuigi tal polnud selleks ajaks kutsikaid olnud siis küll ta puhastas ja kasis Nukit ning ei jätnud teda hetkekski silma alt ära. Nuki on oma iseloomult selline aktiivsemat tüüpi isane, teda huvitavad väga enamasti kõik emased koerad :) tal on väga kaunis pea, jäme kont ja keskmisest rohkem karva :) kasvult või õigem oleks jah öelda kõrguselt on ta samas väiksem isane. Rind on tal aga lai ja tal on väga hea ja lahke iseloom. Nuki on väga liikuv ja aktiivne ta võib me poja Raidoga tunde väljas mängida ja visatud mänguasju tagasi tuua. Näitustelt on Nuki saanud 2 ch tiitlit Eesti ja Läti, olnud 1 kord parim isane 3, 3 korda parim isane 2, 2 korda parim isane 1, 1 kord Vastassugupoole parim ja 1 kord Tõu parim.

Nuki on cystinuria vaba, süda terve

Sugupuu: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=167828

Father: Moonlight Over The Ocean Tender Ebony (Ro JCH, Eur Winner 2012, cystinuria free, dysplasia B/1)

Mother: Fekete Panda Life Goes On Tender Ebony (Ro JCH, Ro Club JCH, Bg CH, Md CH, Ro CH, Ro Club CH, INT CH, cystinuria free, heart clear, dysplasia A/0)

Nuki born 01.03.2012 and come from Romania from Tender Ebony kennel in spring 2012, it was hard spring for us, as moved over rainbow bridge our 2 dogs Rex and Bambi...Rex ja Bambi and as we havent at the beginning plans buy new puppy happened that our Nessi who own whole life live together with another dogs was suddenly alone and start mourn own friends so much... as Nessi didnt want to eat 2 days was clear that we must buy new puppy.. and as destiny was this time in Austria World Winner where was also people of Baltic states and Nuki-s breeder Iulia send of there to Baltic states 2 pups, Nuki and Nuki-s sister, owner of Nuki-s sister, Sintija, who showed there in Austria own middle-asia shepherds bring us also Nuki, i drive to Riga, Latvia and got there Nuki. I not forgot this memory as i with Nuki in early morning arrived to home and when Nessi see Nuki this little puppy, what noise she do, it was like very big joyfullness, i never ealrier or later heard that by Nessi. Nessi and Nuki were the big friends at first moment and as Nessi never hasnt puppies yet this time she take self moms committments for Nuki and clen Nuki and never let him to far. By character is Nuki more active male, almost females are very interesting for Nuki :) he have very beautiful head, big bones and very much coat :) he have wide chest but by height he is quiet a lower. Nuki-s character is very good and kindly. Nuki is very active and loves moving and playing. Of shows have Nuki 2 chtitles Estonia and Latvia, he was 1 time Best male 3, 3 times Best male 2, 2 times Best male 1, 1 time BOS and 1 time BOB.

Nuki is cystinuria free, heart clear

Pedigree: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=167828

Est JCH, Est CH, Lva CH, Est Vet CH PLUSHEVAYA PANDA SVETSKAYA LVITSA - Nessi (emane newfoundlandi koer/female)

foto autor: Mihkel Melsas

Isa: High Secret Voltaire (Dnk CH, Lux CH, cystinuria vaba, süda terve, düsplaasia A/0)

Ema: Plushevaya Panda Anabella Beautiful (Rus JCH, Rus CH, Rkf CH, Ukr CH, Md CH, INT CH, cystinuria vaba, süda terve)

Nessi on sündinud 20. oktoobril 2009 aastal Venemaal Viiburis kennelis Plushevaya Panda. Nessi on meie vanim njuufa, olles praeguseks jõudnud juba veteraniikka. Vaatamata oma vanusele näeb Nessi välja väga nooruslik ning omab väga head liikumist selle tõestuseks on ta hetkel sulgenud juba Eesti Veteran CH, Läti Veteran CH, Leedu Veteran CH ja ka esimesena ajaloos eesti njuufadest Balti Veteran CH tiitli (need 3 viimast titilit ootavad hetkel kinnitamist). Lisaks on Nessil varasemast Est JCH, Est CH ja Lva CH tiitlid. Nessi on väga hea ja vahetu iseloomuga, julge ja heasüdamlik njuufa. Meie peres kasvavad tema tütar Triksu ja tütretütar Tessa. Nessi armastab ka üle kõige paitamist ja sügamist ning et saab oma pereliikmete lähedal olla. Nessil on olnud elus 1 pesakond, kust jäi meile seega see 1 tüdruk Triksu. Näitustel on Nessi saanud saanud ka 2 x tõu parima juuniori, 2 x vastassugupoole parima juuniori, 2 korda vastassugupoole parima, 5 x tõu parima tiitli (neist 2 korda veteranieas!) ning 2 korda resCACIB, veel on ta võitnud kutsikate BISi oma elu esimesel näitusel ning olnud veteranide BISil 4 ja 2 kohal!

Nessi on cystinuria vaba, süda terve, düsplaasia AC/00

Sugupuu: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=129243

Father: High Secret Voltaire (Dnk CH, Lux CH, cystinuria free, heart clear, dysplasia A/0)

Mother: Plushevaya Panda Anabella Beautiful (Rus JCH, Rus CH, Rkf CH, Ukr CH, Md CH, INT CH, cystinuria free, heart clear)

Nessi born 20. october 2009 in Russia, in Vyborg, in kennel Plushevaya Panda. Nessi is our oldest newfie, she is now in veteran age. Despite own age Nessi is very youthful and have very good movement. She close now Est Vet CH, Lva Vet CH, Ltu Vet CH and as first estonian newfoundland in history also Baltic Vet CH!!! (those 3 last titles are now on confirmation). Of earliest times have Nessi Est JCH, Est CH ja Lva CH titles. Nessi have very good charatcter, she is brave and very friendly. In our family grows her daughter and granddaughter. Nessi loves mostly gentles and that she can be close of our family members. Nessi have on own life 1 litter, of this litter we stay self girl Triksu. On shows won Nessi 2 x BOB junior, 2 x BOS junior, 2 times BOS, 5 times BOB titles (of this 2 times on veteran age!) and 2 times resCACIB, also she won puppy BIS1 of own first show and was on veteran BIS on 4th ja 2nd place!


Nessi is cystinuria free, heart clear, dysplasia AC/00

Pedigree: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=129243