Est JCH, Lva JCH, Ltu JCH, Balt JCH, Est CH, Lva CH, Ltu CH, Balt CH SENT-DJONS ZIVA FOR SAKALA - Winnie (emane newfoundlandi koer/female)

Isa: Kloofbear My Dream For Sent-Djons (Rus JCH, Rus Club JCH, Rus CH, Rus Club CH, Rkf CH, Rus Grand CH, INT CH, cystinuria vaba, süda terve, düsplaasia AA/00)

Ema: King Of Helluland Over Ruled (Rus JCH, Rus Club JCH, Rus CH, Rus Club CH, Rus Grand CH, cystinuria vaba, süda terve, düsplaasia AA/00)

Winnie oli sündinud 13. aprillil 2013 ja tuli meile Moskvast Sent-Djonsi kennelist. Winnie oli ääretult leebe iseloomuga, väga koduhoidev koer. Kuigi ta oli meie kenneli üks edukaim näitusekoer (8 tiitlit) siis tegelikult temale näitustel olla kunagi ei meeldinud, ta oli selline ääretult pehme iseloomuga ja pelgas veidi uusi olukordi ja võõraid kohti. Samas oli ta selline praeguses mõistes ehk isegi keskmisest suurem emane (njuufad on hetkel lihtsalt läinud kuidagi pisemaks) hea kondiga kena peaga, heade proportsioonidega ja liikumisega. Winnie armastas kohutavalt inimeste lähedust ning oma olemuselt oligi ta nagu väike sülekoer, tahtis oma suuremõõtmelisuses ikka sülle pugeda jne.. . Aktiivsuselt oli ta meie njuufadest kõige rahulikum ja armastas teistest vähem liikuda. Winnie lahkus meie hulgast 8. augustil 2020...puhka rahus kallis Winnie nüüd võid joosta vabalt kus iganes soovid....

Winnie oli cystinuria vaba, süda terve, düsplaasia AA/00
Sugupuu: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=178019

Father: Kloofbear My Dream For Sent-Djons (Rus JCH, Rus Club JCH, Rus CH, Rus Club CH, Rkf CH, Rus Grand CH, INT CH, cystinuria free, heart clear, dysplpasia AA/00)

Mother: King Of Helluland Over Ruled (Rus JCH, Rus Club JCH, Rus CH, Rus Club CH, Rus Grand CH, cystinuria free, heart clear, dysplasia AA/00)

Winnie born 13. april 2013 and she come us from Moscow from Sent-Djons kennel. Winnie was newfie with very gentle character, she was very homeloving dog. Despite that she was one of most successful showdog of our kennel (8 titles) she really never  love the dogshows, as she was dog with so soft and gentle character she littlebit not wish be in new situations and strange places. Same time she was in the modern sense bigger femalenewfie (as newfies today stay more and more littlest by some reason) with good strong bones, beautiful head, good proportions and movement. Winnie loves very much be close to humans and of own nature she was like little lap-dog, in own big size wish all the time move to us like lap-dog .. .. By activity she was of our newfies more less active and move less then other newfies. Winnie left us 8.08.2020.... RIP dear Winnie, you can now run free...

Winnie was cystinuria free, heart clear, dysplasia AA/00
Pedigree: http://register.kennelliit.ee/index.php?page=dogCard&dogId=178019

foto autor: J. Jastrebova

Est CH, Lva CH, Ltu CH, Balti CH BLACK MARIMON BAMBI - Bambi (emane newfoundlandi koer)

Newfoundlandi koer Black Marimon Bambi ehk koduse nimega Bambi, sündis 14. juunil 2007. aastal Tamsalus, Eestis, kennelis Black Marimon. Bambil on 2 venda ja 4 õde kes kõik  elavad samuti Eestis.  Bambi ema on Zateja Vialiki Miadzvedz (sündinud Valgevenes kennelis Vialiki Miadzvedz, elab Eestis kennelis Black Marimon) ning isa INT, FIN, S, EST, LT, LV Ch, EST JW-05, EST W-05, LT W-07, LV W-07, BALT W-07 Goldbears Valmont (Soome). Bambi oli ääretult leebe iseloomuga ning rahulik, samuti väga graatsiline ja naiselik njuufadaam (jah ka njuufa kohta saab selliseid sõnu kasutada nagu graatsiline!). Bambi oli väga koduhoidev ning tohutu inimlemb, eriti armastas väikesi lapsi (kord pidi lausa näituseringis piirde maha ajama kuna seal taga seisis väike tüdruk, kelle nägu otse loomulikult vajas Bambi arvates suuuuurt limpsi.. Bambi armastas väga autosõitu ning reisimist, kui oli ta elus perioode kus sai pisut vähem kodust välja, märkasin et ta muutub lausa kurvameelseks. Reisimine ja vaheldus - ilma nendeta Bambi ei saanud kuid samas kui reisida siis loomulikult koos pererahvaga! Bambi polnud selline kes kuhugi üksi uitama läheks. Bambi oli ka üks tõeline intelligent kes sai üllatavalt hästi aru inimeste jutust ning kui alustasime temaga näitustel käimist siis ilma igasuguse treeninguta, niipalju kui kodus hoovipeal ja linnas ise õppisime, sellest piisas. Bambi oli eesti, läti, leedu ja balti tshempion ning sai ka 3 x tõu parima ning 1 x vastassugupoole parima tiitli.

 

link newfoundlandi koerte databaasi: http://www.newfoundlanddog-database.net/det.php?num=0000238610

 

link EKL tõuregistrisse:  http://register.kennelliit.ee/reg/index.php?page=dogCard&dogId=87543

KOMISSAR REX

Komissar Rex sündis 06. mail 2005. aastal Jõgeval. Rex ei olnud meil aretus- ega näitusekoer vaid lihtsalt peresõber ja valvur. Rexi võtsime peale Muri surma, minu mehe suur unistus oli olnud juba lapsepõlves saksa lambakoer ning niimoodi Rex meile sattuski. Kuna otsustasime võtta just pikakarvalise sakslase, siis oli see juba ette teada et Rexu meil kodukoeraks tulebki, kuna pikakarvalisi sakslasi loetakse tänapäeval karvapraagiks (kuigi meie meelest on need isendid palju kaunimad kui lühikarvalised ilu on vaataja silmades.

Komissar Rex lahkus meie keskelt 26.03.2012.........

MURI

Murist sai kõik alguse... Muri sündis 07. veebruar 1991. a. Viljandis, emaks newfoundlandi koer ning isaks ida-euroopa lambakoer. Muri oli meie kõrval üle 13 aasta, ta lahkus vikerkaare taha emadepäeva hommikul 2004... Selle koera intelligents ja hingelisus olid ületamatud. Iseloomult oli Muri igatahes 100% njuufa, tänu temale olen lõpuks leidnud tee ka puhtatõuliste njuufade juurde.